0 oy
(580 puan) tarafından
Demokrasiye şeriatı getirebilmek için destek veren insanlara kısa bir not iletmek istiyoruz.

1 cevap

0 oy
(580 puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Demokratik yolla İslam'ı hakim kılmak, şirki ortadan kaldırmak için şirke girmek, küfrü ortadan kaldırmak için küfre girmek, zinayı ortadan kaldırmak için genelevi açıp işletmek, faizi kaldırmak için bankaya müdür olmak gibidir.

Allah bunlarla mücadele etmeden önce bunlardan uzak durmayı emrediyor. Dolayısıyla demokratik yol ve yöntemle İslam'ı getirmeye talip olmadan önce demokrasiyi reddetmeyi istiyor.

Bu noktada "Demokratik ve laik sistemde biz müslümanlar(!)AKP yönetimde, olmasın da başkaları mı (CHP) olsun demek ile,

"meyhaneyi biz müslümanlar(!) (AKP) işletmesin de başkaları mı (CHP) işletsin, bankaya biz müslümanlar(!) (AKP) müdür olmasında başkaları mı (CHP) olsunlar, Genelevini biz (AKP) işletmeyelim de onlar mı (CHP) işletsin" demek arasında zerre miktarı fark yoktur. Hatta küfür ve şirk olan laik ve demokrasinin hakim olduğu sistemlerde laikliğin ve demokrasinin müslümanım(!) diyenlerin eliyle işletilmesi küfrü ve şirki meşrulaştıracağından daha şedit küfür ve şirktir.

Namusuna, izzet ve şerefine, iffetine sahip olan "ben namusluyum" diyen namuslu bir insan genelevleri açarak kadınların namusunu satarak para kazanan bir sisteme oy verir mi,namussuzluğa destek olmak namusluluk değil midir? Ha senin namusun satılmış ha başkasının namusu fark eder mi?

İçkiden nefret eden bir insan her köşe başını meyhane, bar ve pavyonlarla dolduran bir yönetime destek olur mu? Ha evini meyhaneye çevirmiş, ha ülkeyi fark eder mi?

Haram yemeye karşı olan bir insan her türlü haramı devlet eliyle serbest bırakan bir sisteme destek olur mu? ha sen haram yemişsin ha haramzedelere yardım etmişsin fark eder mi?

İçki içmediği halde içkiyi serbest bırakan bir sisteme destek olanlar, zina yapmadığı halde zinayı kanunla serbest bırakan tağutlara oy verenler, kumar oynamadığı halde her türlü şans oyunlarını serbest bırakan yönetimleri iş başına getirenler içki içmiş,zina etmiş, kumar oynamış gibi bunların günahına ortaktırlar.

İçki içenlere kızıp içkiyi serbest bırakan tağutlara alkış tutan, kötülüklerden şikayetçi olup en büyük kötülük olan şirk ve küfür yönetimlerine destek olanlar bu halleriyle Müslüman olamazlar.

İlgili bir soru bulunamadı

...